ostatnie artykuły
Uwaga Finanse Tematyka"prowizja"

Prowizja może być jednorazowa, a może być wliczona w koszt każdej miesięcznej raty. Co istotne, prowizja jest wyrażana procentowo. Zależy więc od tego, jaką wartość ma kredyt…. Prowizja a koszt pożyczki Co więc się składa na koszt kredytu lub pożyczki na raty? Najczęściej jest to prowizja. To nic innego, jak wynagrodzenie dla banku za to, że udzielił kredytu….

Do wyliczenia RRSO z kalkulatorem trzeba wiedzieć, jaką kwotę chce się pożyczyć, jaki jest okres spłaty kredytu, oprocentowanie, prowizja, inne koszty dodatkowe, a także typ rat. Bank musi udzielić wszystkich tych informacji…. Okazuje się, że do niego wliczana jest również prowizja pożyczkodawcy. To właśnie na niej zarabia bank czy firma pozabankowa. Najczęściej ustalana jest indywidualnie. Oczywiście nie można nie wspomnieć o dodatkowych kosztach….

Na wysokość odsetek oraz prowizji nałożono pewne limity, firmy pożyczkowe nie mogą więc śrubować cen bez ograniczeń według własnego uznania. To sprawia, że chwilówki i kredyty są teraz bardziej zbliżone cenowo…. Wszystko, co będziemy musieli zapłacić oprócz samej kwoty pożyczki czy kredytu, a zatem między innymi oprocentowanie i prowizje, to właśnie koszty. Ze względu na krótki czas spłaty są one wyższe w przypadku chwilówek….

Uwzględnia m.in. oprocentowanie, prowizję, marże, ubezpieczenie i inne opłaty dodatkowe. Porównywanie RRSO przydaje się przy wyborze kredytu lub innego dłuższego zobowiązania…. prowizja za udzielenie pożyczki, ubezpieczenie spłaty pożyczki (zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej, które zmniejsza ryzyko nieterminowej spłaty należności), opłata przygotowawcza (zazwyczaj to jednorazowy koszt), opłata…