ostatnie artykuły

Blog

Szybkie pożyczki na raty bez BIK – gdzie szukać?

Odkładanie pieniędzy

Czy mając problemy finansowe i niezbyt czystą historię kredytową jest szansa na zaciągnięcie pożyczki? Jak najbardziej, taka możliwość istnieje, trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać, jak również dobrze się zastanowić, czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście dla nas.

Szybka pożyczka na raty bez BIK – co to?

Popularną nazwą dla pożyczki ratalnej bez BIK jest także pożyczka dla zadłużonych. Dlaczego? Większość firm pożyczkowych, nie wspominając już o bankach, przy rozważaniu wniosku o kredyt czy pożyczkę sprawdza wiarygodność swojego klienta. Chodzi nie tylko o dochód składający się na jego zdolność kredytową, ale też to czy będzie on spłacał swoje zadłużenie według harmonogramu. Informacje o naszych zobowiązaniach znajdują się w BIK, jeżeli więc w przeszłości mieliśmy jakieś problemy ze spłatą, bank czy firma pożyczkowa będą to widzieć, a nasze szanse na pieniądze drastycznie spadną.

Rozwiązaniem są między innymi szybkie pożyczki bez BIK zaliczane także do grupy chwilówek. Pracownik firmy pożyczkowej nie sprawdza danych w BIK czy KRD, albo robi to, tyle że podchodzi do tematu niezbyt restrykcyjnie. To sprawia, że mamy możliwość otrzymania pieniędzy nawet wtedy, gdy nie mamy zbyt czystej historii kredytowej.

Czym jest BIK?

BIK to inaczej Baza Informacji Kredytowej, instytucja mają na celu gromadzenie informacji odnośnie zaciąganych kredytów i pożyczek w bankach i firmach pożyczkowych. Gdy w przeszłości wzięliśmy jakąś pożyczkę czy choćby kupiliśmy coś na raty, informacje o tym trafią właśnie tam, razem z tym, czy swoje zobowiązania płaciliśmy terminowo i nie mamy żadnych zaległości.

W ten sposób instytucje finansowe weryfikują swoich klientów i sprawdzają jakie są szanse na to, że odzyskają pożyczone pieniądze razem z odsetkami. Niezbyt czysta historia kredytowa przekreśla szanse w banku, jednak w firmach pozabankowych nadal istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki.

Gdzie dostać szybką pożyczkę bez BIK?

W przypadku szybkich pożyczek na raty bez BIK, jest to popularna oferta przede wszystkim firm pozabankowych. W ten sposób można załatwić sprawę przy minimum formalności i nawet w kilkanaście minut mieć pieniądze na koncie czy do ręki. Z powodzeniem takie oferty można szukać także w internecie. W ten sposób możliwe jest zaciągnięcie pożyczki online na raty i bez BIK.

Zanim jednak zdecydujemy się na pierwszą lepszą propozycję, dobrze jest skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek pożyczek na raty. Do wyboru mamy naprawdę wiele różnych możliwości, w tym także porównywarki chwilówek czy rankingi popularnych pożyczek. Pozwoli to na rozeznanie się w temacie i zorientowanie, która w ofert będzie dla nas najkorzystniejsza.

Czy warto decydować się na szybkie pożyczki bez BIK?

Decyzja o wzięciu szybkiej pożyczki na raty bez BIK pozostaje ostatecznie indywidualnym wyborem każdego z nas. Powinno sięn bardzo dobrze zastanowić nad tym krokiem. W przypadku chwilówek bez BIK trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze jest to propozycja dla osób o niedużych zaległościach, a także tych, którzy mają na tyle niską zdolność kredytową, nie nie mają szans na pożyczkę w banku. To także rozwiązanie dobre w momencie nagłej potrzeby, gdy konieczne jest natychmiastowe pozyskanie gotówki, której w tej chwili nie mamy (np. jest koniec miesiąca i jesteśmy przed wypłatą).

Choć popularnie jest nazywana pożyczką dla zadłużonych, tak naprawdę ta oferta przeznaczona jest dla osób, które mimo wszystko posiadają dość stabilną sytuację finansową i nie grozi im popadnięcie w poważne długi oraz stać ich na spłatę niewielkich zobowiązań.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz