ostatnie artykuły

Blog

Kup bitcoina – 5 sposobów, jak to zrobić

Kryptowaluta

Myślisz o tym, żeby zacząć inwestować w bitcoiny, ale… ogranicza cię nieznajomość giełdy kryptowalut? To wcale nie musi być takie trudne, jak się wydaje, dlatego przedstawiamy 5 sposobów na to, jak kupić bitcoina.

1. Kantor kryptowalut

Kryptowaluty z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowanie. To już nie tylko sposób na zarobek dla doświadczonych inwestorów, ale także dla tych, którzy nie mają obsługi giełdy BitBay czy Binance w małym paluszku. Z myślą o nich powstały kantory BTC online.

Jeśli jesteś początkującym inwestorem kryptowalut, to mamy prostą radę – kup bitcoina z pomocą internetowego kantora www.kantorbitcoin.pl. Tam możesz przede wszystkim codziennie sprawdzać kurs bitcoina, czekać na korzystne okazje. Procedura kupna i sprzedaży jest maksymalnie uproszczona, nawet laik sobie z nią poradzi.

Co ciekawe, wspomniany wyżej kantor umożliwia także… opłacenie rachunków poprzez płatność w BTC. Wygodne rozwiązanie, prawda?

2. BitBay

W poprzednim punkcie wspominaliśmy o obsłudze BitBay czy Binance. Nie masz pojęcia, co to jest? To właśnie przykładowe giełdy kryptowalut i jak się pewnie już domyślasz, one będą kolejnymi sposobami na zakup bitcoina. Na początek omówimy BitBay.

Aby móc korzystać z tej giełdy, musisz najpierw zarejestrować konto, a następnie przejść przez proces weryfikacji (w innym wypadku nie będziesz mieć dostępu do wszystkich funkcjonalności). W tym celu konieczne jest wysłanie skanu dowodu oraz rachunku, który potwierdzi adres zamieszkania. Następnie zasilasz konto (są różne formy wpłaty, nawet przekazem w sklepach Żabka) i… kupujesz bitcoiny.

3. Binance

Kolejną z giełd kryptowalut jest Binance, z której korzystają inwestorzy na całym świecie. Oferuje możliwość handlu różnymi rodzajami wirtualnych walut, nie tylko bitcoinami (choć oczywiście BitBay również). Natomiast to, co ją wyróżnia, to brak weryfikacji, chociaż z pewnymi ograniczeniami – istnieje limit do 2 BTC dziennie, dotyczy to zarówno wpłat, jak i wypłat.

Musisz wiedzieć, że aby zacząć handlować kryptowalutami na Binance, należy najpierw dokonać zakupu BTC, np. w kantorze online. Giełda ta nie umożliwia depozytów w tradycyjnych walutach, trzeba o tym pamiętać.

4. CoinDeal

Giełd kryptowalut jest wiele, my natomiast na koniec chcielibyśmy wspomnieć o jeszcze jednym, polskim projekcie, czyli o CoinDeal. Działa nie tylko na rodzimym rynku, ale również europejskim, azjatyckim oraz amerykańskim.

CoinDeal pozwala na handel wieloma kryptowalutami, z czego najważniejszy jest oczywiście bitcoin. Co ciekawe, to użytkownicy decydują, jaką walutę w pierwszej kolejności CoinDeal ma wprowadzić do oferty.

A co z bezpieczeństwem? Giełda wymusza przeprowadzenie wielopoziomowej weryfikacji, dzięki czemu nie musisz martwić się o swoje środki.

5. Bezpośredni handel bitcoinami

Niewiele osób wie o tym, że bitcoinami można handlować także bezpośrednio, tzn. kupując lub sprzedając BTC od innych inwestorów. Metoda ta nie jest jednak zbyt popularna, ponieważ nie gwarantuje takiego bezpieczeństwa, ponadto jest czasochłonna – wymusza poszukiwanie ofert innych inwestorów w specjalnie stworzonych do tego platformach. Plusem jest natomiast brak prowizji za przeprowadzone transakcje.

oceń ten artykuł
Latest comment
  • Totalnie nie wierzę w kryptowaluty. Być może za mało na ten temat wiem, ale nie ufam czemuś, co jest tak niestabilne i jedna wypowiedź np. pana Muska może zmienić totalnie sytuacje na rynku. Pewnie wiele osób zarobiło na kryptowalutach, ale równie dużo straciło.

zostaw komentarz