ostatnie artykuły

Blog

Kredyt pod hipotekę czy pożyczka hipoteczna – co i kiedy wybrać?

Budynek domu

Rynek nieruchomości rządzi się określonymi prawami i ceny nieruchomości przyprawiają często o zawrót głowy. Większości z nas zazwyczaj brakuje wystarczających środków na zakup domu lub mieszkania, dlatego warto wiedzieć na jakie formy finansowania możemy się zdecydować, kiedy wybrać kredyt pod hipotekę, a kiedy pożyczkę hipoteczną.

Gdzie szukać informacji na temat kredytu pod hipotekę i pożyczki hipotecznej?

Terminy kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna są pozornie zbieżne, funkcjonują jednak w odniesieniu do odmiennych produktów finansowych. Chociaż umożliwiają zakup własnego kąta na ziemi zasady ich przyznawania są zróżnicowane, inne pozostają też warunki spłaty każdego z tych zobowiązań. Szukając pomocnych i rzetelnych informacji na ten temat dobrze pamiętać, że kredyt pod hipotekę i pożyczka hipoteczna to temat poruszany w internecie (m.in kredyt-pod-hipoteke.pl). Fachowe serwisy umożliwiają dostęp do wiedzy, która ułatwia wybór najkorzystniejszej koncepcji.

Kredyt pod hipotekę a pożyczka hipoteczna

Trzeba wiedzieć, że zasadnicza różnica pomiędzy kredytem pod hipotekę a pożyczką hipoteczną sprowadza się do celu spożytkowania pożyczonych pieniędzy. Kredyt hipoteczny jest produktem celowym, co oznacza, że środki muszą zostać wydane w określony w umowie sposób. W myśl zasad przyznawania pożyczki hipotecznej uzyskaną gotówkę możemy wydać dowolnie.

Przyznanie kredytu pod hipotekę bank warunkuje ustanowieniem hipoteki na finansowanej nieruchomości. Udzielając pożyczki hipotecznej instytucja finansowa wymaga zastawu w postaci posiadanego już domu, lokalu, czy gruntu, co staje się jej zabezpieczeniem na wypadek braku spłaty zadłużenia.

Proces przyznawania kredytu hipotecznego jest, w odniesieniu do pożyczki hipotecznej, bardziej sformalizowany. Różnice tkwią też w kwotach finansowania, w przypadku kredytu pod hipotekę możemy liczyć na sumy uzależnione od posiadanej zdolności finansowej. Pożyczka hipoteczna daje możliwość otrzymania zazwyczaj kwoty do 60% wartości zastawianej nieruchomości.

Figurki domków na pieniądzach

Kredyt pod hipotekę – dla kogo?

Kredyt hipoteczny to koncepcja dla osób, które potrzebują wysokich nakładów związanych z zakupem mieszkania lub domu i nie chcą lub po prostu nie mogą ustanowić zastawu na innej nieruchomości. Kredyt pod hipotekę to rozwiązanie dla tych, których nie przeraża długotrwała procedura i szereg formalności. To wersja dla osób ceniących ekonomiczne warunki kredytowania, ponieważ kredyt pod hipotekę w porównaniu do pożyczki hipotecznej bardziej opłacalna opcja z uwagi na niższe oprocentowanie.

Kiedy pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna to alternatywa w sytuacji, w której brakuje gotówki na zrealizowanie wytyczonych celów i nie ma przeszkód w ustanowieniu zastawu na posiadanej nieruchomości. Decydując się na pożyczkę hipoteczną trzeba się liczyć z krótszym, niż w przypadku kredytu pod hipotekę, okresem spłaty zadłużenia, maksymalny czas pożyczkowania to najczęściej od 15 do 25 lat.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz