ostatnie artykuły

Blog

Kredyt na auto: gotówkowy czy samochodowy?

kredyt-na-samochod-gotowkowy-samochodowy

Mało kogo stać na zakup nowego samochodu za gotówkę, dlatego z pomocą przychodzą kredyty bankowe. Jednak który kredyt warto wybrać, aby kupić wymarzone auto i nie przepłacić? Czy lepiej wybrać kredyt gotówkowy czy samochodowy? Porównujemy te dwa popularne produkty.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy czy gotówkowy? Która z tych dwóch form finansowania zakupu auta okaże się korzystniejsza? Aby się o tym przekonać, musisz poznać szczegóły na temat każdej z nich. Kredyt samochodowy wyróżnia to, że jest zobowiązaniem celowym. Zatem pieniądze jakie otrzymasz w ramach takiego kredytu od banku, możesz przeznaczyć jedynie na zakup pojazdu. Co ważne, pojazdem tym wcale nie musi być samochód, tymi środkami możesz sfinansować także zakup motocykla, quada, przyczepy, kampera, traktora, a nawet motorówki czy maszyn budowlanych.

Kredyt samochodowy jest zwykle korzystniejszy (kredytblog.pl/jaki-kredyt-na-samochod-jest-odpowiedni) niż gotówkowy, ze względu na stosunkowo niskie oprocentowanie. Jednak niewielkie koszty tego zobowiązania wiążą się z dodatkowym zabezpieczeniem kredytu, takim jak zestaw rejestrowy, przewłaszczenie auta czy depozyt karty pojazdu. Musisz również pamiętać, że wybór kredytu samochodowego to konieczność zgromadzenia dokumentów dotyczących kupowanego auta, a więc znacznie więcej formalności.

Kredyt gotówkowy na samochód

Jak już powiedzieliśmy, kredyty gotówkowe są wyżej oprocentowane, jednak takiego zobowiązania nie musisz przeznaczać na konkretny cel. Decydując się na kredyt gotówkowy w banku, możesz sfinansować nie tylko zakup auta, ale również wakacje, remont czy po prostu przeznaczyć pieniądze na inne bieżące wydatki. Co najważniejsze, samochód zakupiony za kredyt gotówkowy będzie od początku twoją własnością. W tym przypadku bank nie ustanowi dodatkowego zabezpieczenia. Ta forma finansowania jest również bardziej elastyczna, dlatego będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli planujesz zakup samochodu za granicą lub od osoby prywatnej. Co więcej, kredyt gotówkowy ogranicza wszelkie formalności do minimum. Nie musisz także przejmować się wykupieniem polisy AC, co będzie konieczne w przypadku kredytu samochodowego.

kredyt-samochodowy-czy-kredyt-gotowkowy-co-wybrac

Jaki kredyt na samochód warto wybrać?

Wybór odpowiedniego kredytu na samochód zależy tak naprawdę od twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli zamierzasz kupić używane, nieco starsze auto, lepszym rozwiązaniem okaże się dla ciebie kredyt gotówkowy, z którego uzyskaniem nie powinieneś mieć problemów. Z kolei, jeśli marzysz o nowym samochodzie z salonu, pomyśl o kredycie samochodowym, który jest o wiele korzystniej oprocentowany. Jednak w tym przypadku musisz liczyć się z przewłaszczeniem na zabezpieczenie i cesją z polisy AC.

Pamiętaj również by przed ostatecznym wyborem kredytu, dokładnie sprawdzić oferty banków. Pomoże ci w tym kalkulator kredytu samochodowego lub ranking kredytów samochodowych, który znajdziesz w większości popularnych serwisów finansowych.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz