ostatnie artykuły
HomeInne

Weryfikacja potencjalnego klienta instytucji finansowej to kluczowy element procesu przyznawania środków pieniężnych. Na czym polega procedura sprawdzenia pożyczkobiorcy?

Pożyczki to prosty i szybki sposób na poprawienie aktualnej sytuacji finansowej. Dodatkowy zastrzyk gotówki jest nam często potrzebny i dobrze wiedzieć jak sprawdzić czy mamy szansę na pożyczkę?

Nabycie spadku kojarzone jest zazwyczaj z nagłym przypływem gotówki, jednak często to początek wielu kłopotów. Jeżeli zmarły zaciągnął pożyczkę i nie zdążył jej spłacić obowiązek uregulowania długu przechodzi na spadkobierców. Jak nie odziedziczyć długów po kredytobiorcy?

Pozytywna historia kredytowa to obok zdolności kredytowej najważniejszy warunek uzyskania środków finansowych w bankach oraz w wielu firmach pożyczkowych spoza sektora bankowego. Przed złożeniem wniosku o kredyt lub pożyczkę dobrze sprawdzić informacje na swój temat w dostępnych bazach danych. Jak sprawdzić siebie w BIK i KRD?

Polacy mają skłonność do wydawania pieniędzy i zaciągania długów. Kiedy pojawiają się problemy ze spłatą zobowiązań wielu z nas zastanawia się kiedy przedawnia się dług?