ostatnie artykuły

Blog

Jaki kredyt na samochód wybrać? Z czego korzystają kredytobiorcy?

Kluczyk do auta w ręce

Nie zawsze zakup samochodu można sfinansować za gotówkę. Szczególnie jeśli zależy nam na dobrym aucie z salonu. Pojazdy wysokiej klasy mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Pomocne w zdobyciu samochodu są kredyty. Tu możliwości jest całkiem sporo. Niektórzy decydują się na kredyt gotówkowy, inni wybierają jeden z kilku rodzajów kredytów samochodowych. Co lepiej się opłaca? Jaki kredyt na auto wybrać?

Kredyt na samochód – jakie są możliwości?

Wiele osób decyduje się na popularny kredyt samochodowy, chociaż nie jest to jedyna opcja, mamy więcej możliwości, niektóre z nich łatwo uzyskać. Kredyt na samochód to może być też kredyt gotówkowy (doczytaj na go2kredyt.pl), który dostępny jest w wielu bankach. Wnioskowanie o ten produkt jest proste, w niektórych przypadkach można zrobić to przez internet. Nie zawsze jest też wymagane podanie przeznaczenie środków. Kredyt gotówkowy może być wydany na różne potrzeby, w tym zakup pojazdu. Niektórzy jednak sięgają po zobowiązania celowe. Kredyty samochodowe dostępne są w kilku wersjach.

Kredyt samochodowy – który wybrać?

Kredyt samochodowy dostępny jest w trzech wariantach. Pierwszy z nich to rodzaj standardowy. Przypomina on kredyt gotówkowy, który należy regularnie spłacać przez określony w umowie czas. Nie jest wymagany żaden wkład własny. Drugi to kredyt jednoratowy. W jego przypadku konieczne jest wpłacenie na starcie określonej sumy. Może to być 50% wartości samochodu. Po ustalonym czasie pozostałą część spłaca się w jednej racie. Trzeci typ to kredyt balonowy. Polega on na spłacaniu niskich rat na początku, może to być np. 80% wartości samochodu, pozostałe 20% należy uregulować jednorazowo. Wszystkie te kredyty to zobowiązania celowe. Oznacza to, że pozyskane środki należy przeznaczyć pojazdu, jednak nie zawsze musi to być samochód. W ten sposób można kupić również przyczepę, kamper, quad, motocykl, skuter, traktor, łódź motorową lub maszyny budowlane.

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy?

To najczęstszy dylemat osób, które chcą zaciągnąć kredyt na zakup pojazdu. Zarówno kredyt gotówkowy, jak i samochodowy, mają swoje plusy i minusy. Pierwszy jest łatwo dostępny. Otrzymać pieniądze można nawet tego samego dnia. Banki przeważnie nie wymagają podania przeznaczenia środków. Minimalne są też formalności. Kredytobiorca nie musi przedstawiać żadnych dokumentów związanych z samochodem. Wymagany jest dowód i informacja o dochodach. Wiele banków umożliwia wnioskowanie przez internet, co przyspiesza proces przyznania zobowiązania. Nieco inaczej może być w przypadku kredytów samochodowych. Te są nieco bardziej skomplikowane. Banki wprowadzają szereg zabezpieczeń na pojazdach na wypadek problemów ze spłatą. Może to być zastaw rejestrowy, przywłaszczenie na zabezpieczenie czy cesja z polisy AC. Dzięki temu kredyty samochodowe są tańsze niż kredyty gotówkowe. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wnioskowanie o taki produkt będzie dłuższe i więcej formalności będzie do spełnienia, jednak dla niektórych osób głównym argumentem pozostają niższe koszty zobowiązania.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz