ostatnie artykuły

Blog

Jak sprawdzić czy dostanę pożyczkę?

jak sprawdzić czy dostanę pożyczkę

Pożyczki to prosty i szybki sposób na poprawienie aktualnej sytuacji finansowej. Dodatkowy zastrzyk gotówki jest nam często potrzebny i dobrze wiedzieć jak sprawdzić czy mamy szansę na pożyczkę?

Jakie warunki trzeba spełnić ubiegając się o pożyczkę?

Warunki, które musimy spełnić ubiegając się o pożyczkę są uzależnione od konkretnych wymogów instytucji finansowych. Banki narzucają zazwyczaj ostrzejsze kryteria oceny potencjalnego pożyczkobiorcy, prywatne firmy pożyczkowe mają łagodniejsze oczekiwania. Najważniejszym parametrem, który brany jest pod uwagę jest zdolność kredytowa czyli możliwość spłaty kwoty zadłużenia wraz z odsetkami. To główny czynnik, który wpływa na kwotę pożyczki i okres spłaty. Decydującą rolę odgrywa tutaj rodzaj i wysokość uzyskiwanych dochodów, ilość osób w naszym gospodarstwie domowym, miesięczne wydatki.

Ważna jest również nasza historia kredytowa. Udzielający pożyczki bank zawsze weryfikuje wiarygodność i rzetelność w spłatach zadłużeń. Robi tak też wiele prywatnych firm sprawdzając historię zadłużeń w dostępnych badach danych. Istnieje również wiele instytucji oferujących pożyczki bez zaświadczeń, czy pożyczki bez baz co znaczenie ułatwia proces ubiegania się o pieniądze.

Gdzie sprawdzić czy mogę otrzymać pożyczkę?

Rosnąca popularność pożyczek na raty spowodowała, że grono instytucji finansowych z takim produktem w ofercie stale się poszerza. Wybór pożyczkodawcy jest często problemem, dlatego warto korzystać z kalkulatora i porównywarki pożyczek na raty. Dzięki internetowemu narzędziu możemy odszukać najlepszą i najtańszą ofertę i zweryfikować, czy mamy szansę na uzyskanie tam pieniędzy.

Przydatny jest też ranking popularnych pożyczek, w którym znajdziemy zestawienie najkorzystniejszych produktów, ważne aby korzystać jedynie z aktualnych wykazów. Przed złożeniem wniosku dobrze skonfrontować warunki spłaty z naszymi finansowymi możliwościami. Kiedy jesteśmy bez pracy lub mamy złą historię kredytową możemy skorzystać z rankingu darmowych pożyczek, poszukać pożyczki bez bik lub pożyczki dla bezrobotnych.

Co zrobić, aby zwiększyć szanse na pożyczkę?

Rozważając złożenie wniosku o pożyczkę na raty dobrze przekalkulować swoje finansowe możliwości i ustalić jaka kwota pożyczki jest wystarczająca. Dobrze nie zaciągać długów większych niż aktualne potrzeby i przed złożeniem wniosku zwiększyć szanse na pożyczkę. W tym celu warto uprzednio budować pozytywną historię kredytową, która jest najlepszą rekomendacją dla pożyczkodawcy. Dobrze zadbać o brak wpisów w rejestrach dłużników, aby wykazać wiarygodność w spłacie zaciągniętych zobowiązań.

Przed kolejną pożyczką należy spłacić wcześniejsze długi, kilka zadłużeń u konkurencji nie wpływa korzystnie na pozytywne rozpatrzenie złożonego wniosku. Dotyczy to zwłaszcza osób, których dochody nie są zbyt wysokie. Istotnym kryterium oceny jest nasz dochód i podstawa zatrudnienia. Nawet kiedy prywatna firma oferuje pożyczki bez zaświadczeń warto przedłożyć dokument potwierdzający zatrudnienie, ponieważ zazwyczaj wpływa korzystnie na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz