ostatnie artykuły

Blog

Jak bezpiecznie korzystać z darmowych pożyczek na raty?

Mężczyzna z telefonem

W nagłych potrzebach szukamy szybkiego zastrzyku gotówki, który pozwoli nam na zrealizowanie konkretnych celów. Pożyczając pieniądze na raty, nawet w niewielkiej kwocie, szukamy jak najtańszych możliwości, którymi są między innymi oferty darmowych pożyczek. Jak nie dać złapać się w pułapkę? Czy darmowe pożyczki są bezpieczne?

Czy są darmowe pożyczki?

Każdy, kto decyduje się na pożyczenie pieniędzy, chce jak najmniej na tym stracić, czyli w najlepszym wypadku oddać dokładnie tyle ile się pożyczyło, bez żadnych dodatkowych kosztów, opłat i prowizji czy odsetek. Takie oferty też są dostępne na rynku, choć zazwyczaj oferują je instytucje pozabankowe, tak zwane parabanki. Najczęściej dotyczą one też niewielkich kwot, maksymalnie do kilku tysięcy i na niezbyt długi czas spłaty – od kilkunastu dni, do około 3 miesięcy. Są to też propozycje jednorazowe – mają przyciągnąć nowych klientów, którzy jeszcze nie brali pożyczek z tej konkretnej firmy pożyczkowej. Innymi słowy jest to sprytny zabieg marketingowy.

Jak bezpiecznie wziąć darmową pożyczkę na raty?

Gdy ktoś oferuje nam coś za darmo, w pierwszej kolejności powinna zapalić się nam czerwona lampka ostrzegawcza. Przy braniu pożyczek, szczególnie tych szybkich pozabankowych istotne jest, by bardzo szczegółowo zapoznać się z daną ofertą i czytać wszystkie zapisy. Owszem – darmowe pożyczki istnieją, mają one jednak zazwyczaj dość szczegółowy zapis zasad przyznawania: komu, na jakich warunkach, do jakiej kwoty, na jaki czas. Zazwyczaj też dokładnie są określone kary w razie niespełnienia tych właśnie wytycznych. Jeżeli więc spóźnimy się ze spłatą choć jeden dzień – będzie nas czekać wysoka kara za niewypełnienie umowy, a darmowa pożyczka przestanie być darmowa. Zanim weźmiemy pożyczkę wszystko dokładnie przeanalizujmy.

Gdzie znaleźć bezpieczną darmową pożyczkę?

Darmowe pożyczki to dość częste propozycje wielu firm pożyczkowych, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie przede wszystkim w sieci i wykorzystaniem rankingu darmowych pożyczek i porównywarki chwilówek. Pozwoli nam to zorientować się jak wygląda sytuacja na tym rynku finansowym. Najlepiej sprawdzić poszczególne firmy, zapoznać się z ich ofertami, a także z samą opinią na ich temat. Pożyczkodawcę trzeba poznać, a same oferty dobierać ostrożnie. Pożyczać trzeba mądrze, w innym przypadku wiele można stracić.

Na co zwracać uwagę wybierając darmową pożyczkę?

Najważniejsze podstawy zostały już wymienione, warto jednak utrwalić właściwe postępowanie. Obecnie jedną z popularniejszych form, jest branie pożyczek online – tutaj trzeba bardzo uważać. Takie oferty są łatwe do sfinalizowania przy spełnieniu minimalnych formalności, ale dają też węższe możliwości wyboru korzystnej oferty – nie ma tu miejsca na rozmowę i negocjacje. Ostrożność jest podstawą i z pożyczkodawcą trzeba dobrze się zapoznać. W znacznej mierze bezpieczeństwo darmowych pożyczek będzie zależała od nas, naszego nastawienia i postępowania. Tylko w ten sposób będziemy w stanie realnie zaoszczędzić bez strat.

Kto może skorzystać z darmowej pożyczki na raty?

Pożyczki z założenia łatwiej można otrzymać, z racji tego, że jest zdecydowanie mniej formalności do spełnienia. Co nie oznacza, że może ją dostać każdy. Firmy oferujące darmowe pożyczki, muszę mieć pewność, że dana osoba jest rzetelna i godna zaufania, a przede wszystkim – wypłacalna.

Mogą się o nią ubiegać osoby pracujące na umowie o pracę/zlecenie/dzieło czy na kontrakcie, ale też posiadające emerytury czy renty, prowadzący działalność gospodarczą, parający się pracami dorywczymi czy posiadający różnego rodzaju zasiłki. Innymi słowy muszą udowodnić, że posiadają choćby niewielki ale stały dochód. To podstawa. Dodatkowo często nie jest sprawdzany także BIK, dzięki czemu szanse na jego otrzymanie są naprawdę duże.

oceń ten artykuł
poprzedni artykuł
następny artykuł
Latest comment
  • Są strony, na których można sprawdzić, czy dany parabank jest sprawdzony. Ja bym szła tylko w taką opcję. Po co ryzykować?

zostaw komentarz