ostatnie artykuły

Blog

Dlaczego warto korzystać z rankingów kont osobistych?

kobieta z laptopem

Wybór konta bankowego nie jest prostym z zadaniem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy banki prześcigają się tworzeniu coraz to bardziej rozbudowanych i atrakcyjnych ofert. By wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, można wspomagać się narzędziami dostępnymi w sieci, np. rankingami kont osobistych. Dlaczego warto z nich skorzystać? Jakie mają zalety? Co brać pod uwagę podczas wyboru tego produktu finansowego?

Czym jest ranking kont osobistych? Jakie ma zalety?

Ranking kont osobistych to zestawienie produktów bankowych, które w danym czasie są najbardziej atrakcyjne. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie, która oferta aktualnie jest okazyjna, a także czy skorzystać można z promocji bankowej. Czym są takie okazje? To ograniczona czasowo akcja, w czasie jej trwania otworzyć można rachunek bankowy na bardzo dobrych warunkach, a przy tym otrzymać dodatkową nagrodę. Zazwyczaj jest ona niezwykle wartościowa – mogą być to pieniądze, nawet kilkaset złotych, vouchery, sprzęt elektroniczny etc. Warto podkreślić, ze rankingi kont osobistych nie tylko ułatwiają podjęcie decyzji związanej z wyborem rachunku, ale także ją usprawniają. Wynika to faktu, że za ich pomocą można w szybki sposób porównać oferty największych polskich banków w jednym miejscu, bez konieczności sprawdzania witryn poszczególnych instytucji. Dodatkowo wyeliminowane jest ryzyko wyboru mało atrakcyjnego rachunku, przez osoby, które nie znają się na bankowości, czyli np. przez młodych lub seniorów, ponieważ w rankingach bardzo jasno wskazano, jakie aspekty powinny być najistotniejsze podczas wybierania konta bankowego.

Gdzie szukać rankingów kont osobistych?

Zestawienia rachunków bankowych dla osób prywatnych to narzędzia, które dostępne są w sieci za darmo. Można znaleźć ich wiele, a jeden bardzo znany ranking kont osobistych przejrzysz na zgarnijpremie.pl. To właśnie one w większości przypadków są najbardziej wiarygodne – stworzone przez osoby z wiedzą na temat finansów osobistych oraz na podstawie obiektywnych kryteriów, bez współpracy z określoną instytucją, która zgodnie z umową musi wypaść najlepiej w danym zestawieniu. Rankingi umieszczane w sieci są często aktualizowane, dlatego warto sprawdzać je regularnie, podczas podejmowania decyzji odnośne do konta osobistego.

Podstawowe kryteria oceny kont osobistych brane pod uwagę w rankingach

Wspomniano wcześniej, że w rankingach kont osobistych jasno przedstawione są kryteria, które należy brać pod uwagę podczas analizowania konkretnych ofert. Co więc się do nich zalicza? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru własnego rachunku? Przede wszystkim są to opłaty. W pierwszej kolejności warto zweryfikować jaką cenę zapłacić należy za otworzenie konta oraz spełnienie, jakich warunków pozwala na zrobienie tego za darmo. W zależności od instytucji są one mniej lub bardziej restrykcyjne. W kwestii opłat warto niezwykle dokładnie zweryfikować koszty prowadzenia konta, korzystania z karty bankomatowej oraz wypłat z obcych bankomatów. W tych trzech przypadkach – podobnie jak przy otwieraniu konta – istnieje szansa zwolnienia z płatności przy spełnieniu określonych warunków, dlatego warto je wnikliwie sprawdzić, by ocenić własne szanse na ich realizację, a co za tym idzie szanse na bezpłatne (częściowo lub w całości) konto. W czasie porównywania rachunków bankowych twórcy rankingów kont osobistych bardzo często biorą także pod uwagę omówione wcześniej promocje bankowe.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę podczas wybierania rachunku bankowego?

Warto zaznaczyć, że mimo wysokiej użyteczności i wielu zalet rankingów kont osobistych, nie zawsze znaleźć można tam wszystkie istotne dla użytkowników informacje. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Istotne mogą być opłaty związane z przelewem internetowym, jak i operacjami zlecanymi w oddziale, takimi jak wpłaty, wypłaty oraz przelewy. W zależności od potrzeb istotne mogą być także dodatkowe usługi:

  • oferta oszczędnościowa – automatyczne oszczędzanie, oprocentowanie konta oszczędnościowego lub lokat,
  • oferta walutowa – możliwość prowadzenia konta wielowalutowego, opłaty z nie, wydawane do rachunków karty,
  • bankowość elektroniczna oraz intuicyjność aplikacji mobilnej, która stanowi bardzo subiektywne kryterium, jednak w sieci znaleźć można rankingi także w tym zakresie,
  • ubezpieczenia,
  • limit odnawialny,
  • program lojalnościowy,
  • specjalna oferta dla grup społecznych, takich jak młodzi, seniorzy czy obcokrajowcy.
oceń ten artykuł
Latest comments
  • Rankingi to duże ułatwienie. Nie trzeba każdego konta szukać na stronach banków, analizować warunków, zestawiać. Jedno wejście na ranking i już wiadomo, która oferta jest najlepsza. Dzisiaj czas jest na wagę złota. Nie ma co go tracić na samodzielny research.

  • Nigdy nie słyszałam o takich rankingach, szkoda, że jak wybierałam swoje konto to nie skorzystałam z porównywarki, bo mam wrażenie, że wiele osób ma dużo lepsze warunki + dostali kasę za otworzenie rachunku, a u mnie nic takiego nie miało miejsca…

zostaw komentarz