ostatnie artykuły

Blog

Czym jest przelew weryfikacyjny w pożyczce online?

przelew-weryfikacyjny-w-pozyczce-online

Przelew weryfikacyjny, groszowy, to jeden ze sposobów na potwierdzenie tożsamości klienta, który często stosuje się przy pożyczkach online. Na czym dokładnie polega i czy jest bezpieczny? Przedstawiamy podstawowe informacje na temat przelewu weryfikacyjnego.

Czym jest przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny, nazywany również przelewem groszowym, jest sposobem na potwierdzenie tożsamości osoby, która wnioskuje o kredyt lub pożyczkę online. Pozwala on na wykluczenie możliwości wyłudzenia pożyczki, na przykład na skradziony dowód. Ma potwierdzić, że pożyczkobiorca jest właścicielem konta bankowego, na które zostanie przesłana pożyczka.

Nie należy się go zbytnio obawiać, ponieważ przelew weryfikacyjny jest całkowicie standardową procedurą. Oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z usług sprawdzonej firmy pożyczkowej. W tym celu warto sprawdzić popularne pożyczki online, gdzie znajdziemy listę często wybieranych chwilówek. A na czym dokładnie polega przelew groszowy? W przypadku takiej weryfikacji, podczas składania wniosku, zostaniemy poproszeni o przelanie symbolicznej kwoty na konto firmy pożyczkowej. Kwota ta nie powinna przekroczyć 1zł, zazwyczaj jest to 0.01 gr, 10 gr lub 1zł. Jeśli kwota przelewu weryfikacyjnego będzie wynosiła kilka lub kilkanaście złotych, powinniśmy sprawdzić, czy konto, na które mamy przelać pieniądze, na pewno należy do wybranej przez nas firmy pożyczkowej.

przelew-weryfikacyjny-weryfikacja-klienta

Przelew weryfikacyjny – wady i zalety

Weryfikacja klienta zwiększa bezpieczeństwo, dlatego jest konieczna przy udzielaniu pożyczek gotówkowych. Jednak przelew groszowy nie jest jedynym sposobem na weryfikację pożyczkobiorcy, o czym opowiemy w dalszej części artykułu. Jak każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Do niewątpliwych zalet należy zwiększenie ochrony przed wyłudzaniem kredytów przez oszustów. Ponadto kredyt groszowy jest prosty w wykonaniu i zwalnia nas z dodatkowej wizyty w oddziale banku czy firmy pożyczkowej.

Jednak posiada także sporo wad, dlatego wiele osób decyduje się częściej na pożyczki bez przelewania grosza. Przede wszystkim, wymaga on od klientów posiadania konta osobistego, a także minimalnej kwoty na tym koncie. Wykonanie takiego przelewu trwa dłużej niż np. weryfikacja za pomocą aplikacji na telefon. Poza tym musimy czekać na zaksięgowanie naszego przelewu, co nie jest zbyt korzystne, w momencie, gdy decydujemy się na chwilówkę i zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy. Przelew weryfikacyjny jest także często wykorzystywany przez oszustów, dlatego prośba o wykonanie przelewu na większą kwotę niż 1 zł, powinna być dla nas sygnałem, że możemy mieć do czynienia z nieuczciwą firmą.

Pożyczka online – inne sposoby weryfikacji klienta

Tożsamość klienta można potwierdzić także za pomocą dowodu osobistego, podając we wniosku jego numer i serię. Możliwa jest także weryfikacja za pomocą rozmowy telefonicznej, czy wizyty przedstawiciela firmy pożyczkowej. Coraz częściej wykorzystywana jest także weryfikacja klienta przez aplikację mobilną, np. KontoConnect czy GroszConnect.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz