ostatnie artykuły

Blog

Czy firma może otrzymać szybką pożyczkę?

szybka pożyczka dla firm

Prowadzenie firmy związane jest z koniecznością stałego finansowania działalności. Kiedy brakuje pieniędzy na inwestycje, czy utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorca może sięgnąć do oferty kredytowej banków, ale nie zawsze otrzyma pozytywną decyzję kredytową. Pozostaje pożyczka, jednak czy firma może otrzymać szybką pożyczkę?

Szybka pożyczka dla firm – czy to możliwe?

Prowadzący biznes często potrzebują gotówki, która pozwala na finansowanie bieżących potrzeb i rozwój. Pierwszy wybór zazwyczaj pada na banki, zdarza się jednak, że z różnych przyczyn złożony wniosek zostaje rozpatrzony odmownie. Rynek branży finansowej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przyniósł wiele rozwiązań na pozyskanie niezbędnych środków i jednym z nich jest szybka pożyczka dla firm. Nie jest to rozwiązanie idealne, ponieważ związane jest zawsze z wysokim kosztami. Zdarza się jednak, że w skrajnych sytuacjach jest jedynym wyjściem z podbramkowej sytuacji i staje się alternatywą dla kredytu w banku.

Kiedy warto się decydować na szybką pożyczkę dla firm?

Do firm pożyczkowych z sektora pozabankowego często zgłaszają się właściciele małych firm, poszukujący szybkiego sposobu finansowania, bez pozytywnej historii kredytowej. Uzyskanie pożyczki dla firm bez weryfikacji w bazach BIK i KRD nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ większość firm pożyczkowych nie udziela środków nierzetelnym klientom.

Pożyczka bez baz dla firm to oferta skierowana w stronę właścicieli podmiotów gospodarczych, których dotychczasowe zadłużenia nie pozwalają na uzyskanie pieniędzy innym sposobem. Szybka pożyczka dla firm bez BIK to dobre rozwiązanie kiedy przedsiębiorca potrzebuje gotówki na sfinalizowanie projektu lub kontraktu i w perspektywie działalność będzie się finansować na bieżąco. To wyjście z sytuacji, w której zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym nie pozwalają na uzyskanie kredytu bankowego, co przekłada się na brak dostępu do przetargów.

Dobrze pamiętać, że o ekspresową pożyczkę dla firm mogą starać się również przedsiębiorcy z małym stażem na rynku, firmy z powtarzającymi się stratami, jednak oferta w ich kierunku jest kosztownym rozwiązaniem. Warto wziąć pod uwagę wysokie oprocentowanie, prowizje i opłaty przygotowawcze. Przed podjęciem decyzji najlepiej skorzystać z rankingu popularnych pożyczek, który pomoże wybrać najmniej kosztowną opcję.

Zalety szybkiej pożyczki dla firm

Atutem szybkiej pożyczki dla firm jest brak sformalizowanych procedur podczas ubiegania się o potrzebne środki finansowe. Pieniądze są zazwyczaj przyznawane szybko, bez weryfikacji w dostępnych ewidencjach. Istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki dla firm bez zaświadczeń o dochodach oraz bez żadnych zabezpieczeń. Pożyczkę na oświadczenie można otrzymać składając wniosek online, wszystkie procedury odbywają się przez Internet, co jest sporym udogodnieniem dla osób prowadzących własny biznes.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz