ostatnie artykuły

Blog

Co to jest i jak używać porównywarki kredytowej?

Klakulator, tablet na biurku

Porównywarki kredytowe to narzędzia pomocne w wyborze odpowiedniego produktu finansowego. Dzięki nim szybciej można trafić na ofertę, która faktycznie spełnia nasze oczekiwania pod wieloma względami. Co warto wiedzieć o porównywarkach kredytowych i jak ich używać?

Porównywarki kredytowe – co to jest?

Porównywarki kredytowe to narzędzia dostępne w Internecie, które pomagają w wyborze odpowiedniego kredytu. Przedstawiają oferty wielu banków, dzięki czemu łatwiej sprawdzić, w którym znajdziemy produkt na miarę naszych oczekiwań. Porównywarki kredytowe przedstawiać mogą różne rodzaje produktów finansowych. Popularne są porównywarki kredytów gotówkowych, hipotecznych, konsolidacyjnych, samochodowych, dla firm itp. Pomocne w znalezieniu odpowiedniego produktu finansowego są również kalkulatory kredytowe oraz rankingi kredytowe z aktualnymi ofertami banków.

Jak korzystać z porównywarki kredytowej?

Porównywarki kredytów mogą być mniej lub bardziej rozbudowane. Te podstawowe zawierają najważniejsze informacje o ofertach bankowych. W tych zaawansowanych natomiast użytkownik wpisuje kwotę zobowiązania, okres kredytowania i rodzaj rat. Możliwe jest także zaznaczenie dodatkowych opcji, np. czy ma to być kredyt bez zaświadczeń, bez zgody małżonka, czy bez ubezpieczenia. Wówczas przedstawione wyniki będą bardziej zawężone, dzięki temu ich dopasowanie do naszych potrzeb będzie dokładniejsze.

Co wskazują wyniki porównywarek internetowych?

Rozbudowane porównywarki kredytowe, po wybraniu kwoty kredytu i okresu kredytowania, przedstawiają oferty banków z podstawowymi ich parametrami. Możemy więc porównać oprocentowanie, RRSO, prowizję i zobaczyć, jaka będzie prognozowana rata czy ostateczna kwota do spłaty. Większość porównywarek kredytowych online umożliwia nawet kontakt z bankiem w sprawie konkretnej oferty. W przypadku niektórych kredytów wniosek można złożyć przez Internet, jeśli już wybrany został bank.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek kredytowych?

Wiele jest powodów, dla których warto korzystać z porównywarek kredytowych. Przede wszystkim szybko można odnaleźć kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny, który faktycznie spełnia nasze oczekiwania pod względem oprocentowania czy rodzaju raty. Porównywarki pozwalają na zapoznanie się z ofertami różnych banków, warto je wnikliwie przeanalizować i sprawdzić, gdzie dostępny jest najlepszy lub najtańszy kredyt. Ogromną zaletą jest to, że produkty finansowe tak wielu instytucji można porównać w jednym miejscu. To spora wygoda, ale i oszczędność czasu. Kredyty przeanalizować można bez wychodzenia z domu lub kontaktowania się z doradcą finansowym. Warto też korzystać z innych narzędzi, np. z kalkulatorów zdolności kredytowej. Są one istotne szczególnie podczas brania kredytu hipotecznego. Dzięki nim można wstępnie zorientować się, jaką kwotę dany bank będzie gotów nam przyznać. Są to oczywiście wyliczenia prognozowane, ostateczna decyzja zawsze zależy od wybranej instytucji finansowej.

oceń ten artykuł
brak komentarza

zostaw komentarz